Domov jako oáza pro Duši

Vnímáme, že každý má potenciál stát se vědomým tvůrcem svého vlastního prostoru.

Z domova se může snadno stát místo, které nás dobíjí energií a ukotvuje naši pravou podstatu.

☀️

Dnes už víme, že to, jak se doma cítíme, ovlivňuje celý náš život. Obklopujeme se věcmi, které jemně dokreslují to, kým doopravdy jsme. Náš domov mluví za nás. A především k nám neustále promlouvá a ovlivňuje to, jak se cítíme. Prostor, který obýváme, je zrcadlo našeho vnitřního světa. Je to živý organismus. To, co do něj investujeme, se k nám mnohonásobně vrací.

I u nás samozřejmě byly doby, kdy jsme zavrtaní do každodenního koloběhu byli po příchodu domů rádi, že si máme kde uvařit a kam se svalit do postele. Vůbec jsme si tenkrát neuvědomovali, jak na nás prostor působí. Když už je člověk polapen tou jednotvárností všedních dní, jen těžko si uvědomí, že by něco mohlo být jinak. Byt jsme měli zařízený pěkně – nový nábytek, plná knihovna, pokoje zdobily rostliny a na stěnách obrázky… To přeci stačí, nebo ne? 🤔

Sebelépe zařízený byt nestačí, pokud v něm neplesá vaše srdce.

Když jsme v době, kdy se kormidla našich životů chopila intuice, začali vnímat, co vše ovlivňuje kvalitu našeho života, začalo nám i tohle pomalu docházet. Když jsme otevřeli oči, čekalo na nás několik překvapení…

Najednou jsme viděli, že náš prostor byl protkaný minulostí, plný předmětů, které nám už dávno nic nepřinášejí. Náš další směr mělo určovat naše staré já, se kterým jsme teď už měli pramálo společného, a všude, kam jsme se rozhlédli, byly drobnosti, které vlastně neustále rozptylovaly naše podvědomí.

A tak jsme se nejprve pustili do vyklízení. Nekompromisně. A musíme uznat, že i přes velké odhodlání byla tahle touha po změně celkem náročným během na dlouhou trať. Když jsme pak ale na vlastní kůži cítili, jaké přináší výsledky, nepřestávali jsme zírat!

Prostor kolem nás, jako by byl protkaný se vším, co se nám v životě děje. Jakmile jsme začali pouštět staré, v našich životech se najednou začaly otevírat dveře zcela novým možnostem!

Hmotný svět je jen odrazem toho nehmotného, a naopak. Obojí dohromady společně tvoří naši realitu. A my máme vliv na to, jak bude vypadat.

Jinak řečeno – Naše podvědomí neustále zpracovává vnější vlivy, které přímo ovlivňují naši psychiku. Od toho se pak odvíjí naše výkonnost, chuť do života, nebo jednoduše pocit štěstí.

Proč si tedy neudělat z domova oázu pro duši?

Domov není jen místo. Domov je pojem. A každý domov v sobě skrývá léčivý potenciál. Je jen na nás, jak se toho chopíme.

To nejsnazší, co můžeme udělat, je obklobovat se věcmi, které milujeme, a nechat se konejšit barvami, které nás pokaždé pohladí po duši.

Inspirovat se můžete třeba v naší nabídce originálních obrazů. 🙂

Milovnice barev, vášnivá malířka, partnerka a matka dvou dětí. Citlivá bytost, která se nejraději nechává vést vlastní intuicí, ať při tvorbě, nebo v každodenním životě. ❤ Více o mojí práci se dozvíte tady>>